برج خنک کننده مداربسته

برج خنک کننده مداربسته

برج خنک کننده مداربسته یکی از انواع مدلهای کولینگ تاور است که در جهت خنکسازی سیالات و آبهای پرحرارت موجود در فرآیند تولید و صنعت مورد استفاده قرار میگیرند. عامل تمایز برج خنک کننده مداربسته نسبت به دیگر مدلها، «مصرف کم آب» در آنهاست. بطوریکه انواع سیستم کولینگ مداربسته (در سایزها و ظرفیت‌های مختلف)، از عملیات تبخیر استفاده نکرده و نیازی به پکینگ ندارند. درنتیجه قیمت برج خنک کننده مداربسته بیشتر از مدلهای مدارباز می باشد.

بطورکلی انواع برج خنک کننده مداربسته، مدارباز، خشک و هیبریدی، به منظور خنکسازی آبهای داغ صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. این تجهیزات با خنکسازی سیالات داغ، هم منجر به کاهش مصرف آب میشوند؛ هم به عدم افت راندمان تولید (در پی عدم وجود آب خنک) کمک می کنند و هم از داغ شدن بیش از حد دستگاه ها و رسوب گذاری بخشهای مختلف تجهیزات صنعتی جلوگیری می کنند.

اما قطعاَ این سوال برایتان بوجود می‌آید که: برج خنک کننده مداربسته دارای چه مزایای جذاب دیگری می‌باشد؟!

برج خنک کننده مداربسته چیست؟

CLOSED LOOP COOLING TOWER

برج خنک کننده مداربسته به عنوان یکی از محبوبترین مدلهای کولینگ تاورها در بازار شناخته میشود و همواره میزان استقبال از آن بسیار بالاست. بخصوص در شهرهای کویری، خشک و کم آب ایران، استفاده از این محصولات شدیداَ کاربردی و موثر خواهد بود.

وجود مزایای متعددی همچون:

 • کاهش استفاده از آب و انرژی
 • کاهش چشمگیر مصرف آنتی اسکالانت (مواد ضدرسوبی)
 • راندمان و قدرت خنک کاری بالا
 • نگهداری مثبت از آب،
 • بهداشت بالا و …،

موجب شده است که این نوع سیستم کولینگ به انتخاب اول بسیاری از صاحبان صنایع تبدیل شود. خصوصاَ کم‌آبی های گسترده سالیان اخیر ایران، افزایش تقاضاها برای خرید برج خنک کننده مدار بسته را درپی داشته است.

برخلاف کولینگ تاور مدارباز که از پکینگ (سطوح پرکن) استفاده میکند، در برج خنک کننده مداربسته از کویل مسی یا استیل استفاده میشود. از همین رو آب یا دیگر سیالات در مجرای بسته‌ و بهداشتی کویل ها به حرکت در می‌آید. همزمان فنهای محوری یا سانتریفیوژی به مکش هوای بیرون به درون دستگاه مشغول میشوند. در نهایت با وزش مداوم هوای خنک به سطح بیرونی کویل برج خنک کننده، آب درون لوله ها خنک شده و مجدداَ به فرآیند صنعت باز میگردد.

نحوه عملکرد برج خنک کننده مداربسته

عملکرد برج خنک کننده مداربسته

مکانیزم و نحوه عملکرد برج خنک کننده مداربسته بر مبنای انتقال غیرمستقیم حرارت به محیط بیرون است. بدین صورت که:

 • از یک سو هوای محیط بیرون، بوسیله‌ی فن ها وارد کولینگ تاور میشود.
 • و از سوی دیگر، آب داغ در مدار بسته ای (کوئل های مسی) جریان خواهد داشت. در نتیجه برخورد مداوم هوای خنک با لوله های مسی کویل (که آب داغ در آنها جریان دارد)، موجب میشود که رفته رفته دمای سیال کاهش یابد.

هوای گرمی که از سیال (عمدتاَ آب داغ یا محلول گلیکول) گرفته میشود، در درون برج خنک کننده مدار بسته باقی میماند. برای رفع مشکل گرمای باقیمانده درونی، ابتدا هوای گرم به سمت بالای دستگاه حرکت می کند. سپس این حرارت به کمک قطعه‌ی «فن استک» برج خنک کننده مداربسته به محیط بیرون منتقل می شود. در تمام این مدت، سیال داغ در درون کویلهای برج خنک کننده مدار بسته جریان دارد.

به بیان دیگر میتوان گفت که:

در تمامی گامهای فرآیند خنکسازی آب در سیستم کولینگ مداربسته، دو عنصر «سیال» و «هوا» از یکدیگر پنهان می باشند. یعنی سیال داغ از مدار داخلی که میان دیواره های کویل قرار دارد، شروع به حرکت میکند. و در ادامه به سمت بخش مدار خارجی جریان پیدا میکند. در تمام طول حرکت، جریان خنک هوا به لوله ها برخورد کرده و موجب خنک شدن سیال میشود.

بخاطر داشته باشید که درصد تبخیر در مکانیزم خنکسازی برج خنک کننده مدار بسته، بسیار بسیار کم است.

خرید برج خنک کننده مداربسته در تابستان

هدف اصلی طراحی برج خنک کننده مداربسته، به دو عامل کلی مربوط است:

 • کاهش اتلاف و مصرف آب
 • رسیدن دمای سیال داغ به چند درجه پایینتر از دمای هوای بیرون. (و یا حداقل مساوی با دمای هوای بیرون)

حالا نکته‌ی چالش برانگیز اینجاست که دمای هوای محیط در تابستان به عددی در حدود «40 الی 48 درجه سانتیگراد» میرسد. بنابراین حتی اگر دمای سیال داغ را با استفاده از برج خنک کننده مداربسته به دمای محیط برسانیم، باز هم امکان استفاده مجدد از آب در صنعت میسر نخواهد بود!!!

درچنین شرایطی بهتر است به سراغ سیستم کولینگ آدیاباتیک بروید. برج خنک کننده آدیاباتیک با سیستم پاششی خاص خود، دمای درونی کولینگ تاور را کاهش میدهد. همچنین هوای وارد شده به درون دستگاه را خنک نگه میدارد. این کار با توزیع آب خنک تر بر روی سطح کویل انجام میگیرد. سپس با بهره گیری از همین هوا، به تبرید سیالات داغ موجود در کویل میپردازد.

قیمت برج خنک کننده مداربسته

قیمت برج خنک کننده مداربسته

قیمت برج خنک کننده مداربسته به‌مانند دیگر مدلهای کولینگ تاور، بستگی به سیستم‌ها، حجم و ریزقطعات مختلفی دارد. مولفه های «ظرفیت»، «جنس بدنه» و «نوع کولینگ تاور»، مهمترین عوامل تأثیرگذار بر تعیین قیمت برج خنک کننده است. بگونه ای که:

مثلاَ کمترین ظرفیت برجهای خنکساز، عمدتاَ 5 تن است. قیمت برج خنک کننده با ظرفیت پنج تنی، معادل 16میلیون تومان می باشد. همچنین عمدتاَ ظرفیتهای 7500 تنی بالاترین ظرفیت موجود است. قیمت برج خنک کننده مداربسته با این میزان ظرفیت، حدود 4.5 میلیارد تومان خواهد بود.

پیشنهاد میشود جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه قیمت برج خنک کننده مداربسته (انواع و سایزهای مختلف) با کارشناسان مجرب مجموعه دماگستر تماس بگیرید. همچنین اگر نیاز به کولینگ تاورهایی با ظرفیت بیشتر از 7500 تن دارید، جهت دریافت مشاوره تخصصی و رایگان، با متخصصین فنی دماگستر ارتباط تلفنی برقرار نمایید.

ارتباط با کارشناسان دماگستر: 02122380562 – 09128299793

عوامل موثر بر قیمت برج خنک کننده مدار بسته

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت برج خنک کننده مدار بسته تأثیرگذار خواهد بود. برخی از این پارامترها عبارتند از:

 • نوع جریان دستگاه (کولینگ تاور جریان همسو، جریان مخالف، جریان متقاطع، طبیعی و مکانیکی)
 • جنس بدنه: به ترتیب مدلهای استیل و فایبرگلاس به عنوان گرانترین جنسهای بدنه موجود در بازار شناخته میشوند. مدلهای اتسیل استنلس کاملاَ ضد زنگ هستند. (متریالهای: استیل، فایبرگلاس، کامپوزیت، بتنی و …)
 • جنس کویل (مسی، استیل، گالوانیزه، مانیسمان و…)
 • فرم دستگاه (گرد یا مکعبی)
 • اندازه و ابعاد برج خنک کننده مداربسته
 • وجود یا عدم وجود قطره گیر. (البته قطره گیر بیشتر برای مدلهای مدارباز کاربرد دارد. اما بلحاظ جلوگیری از خروج آبهای موجود در ذرات هوا و کاهش هدررفت آب، میتواند گزینه‌ای عالی باشد)
 • قدرت و کیفیت پمپ ها. (هدایت آب به سطوح فوقانی برج خنک کننده مداربسته)
 • نوع و قدرت پروانه و فن های دستگاه. (به دلیل مکش قوی و ایجاد چرخش دائمی هوای خنک در درون برج)
 • نوع برند و کیفیت قطعات مصرفی (الکتروموتور، گیربکس، لوله‌ها و اتصالات) و …

هرگاه که از قطعات وارداتی بیشتری در ساخت این تجهیزات استفاده شود، بایستی به نوسانات دلار چشم بدوزیم. درنتیجه نوسانات دلار را میتوانیم یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت برج خنک کننده مداربسته معرفی کنیم.

قیمت برج خنک کننده مداربسته و مدارباز

COOLING TOWER CLOSED LOOP

بایستی بدانید که قیمت برج خنک کننده مداربسته گرانتر از سیستم کولینگ مدارباز است. چراکه مصرف آب کمتری نسبت به مدلهای مدارباز دارد. برج خنک کننده مداربسته همچنین نیاز به تزریق مداوم آب جبرانی نیز نیاز نخواهد داشت. البته قیمت کولینگ تاور هیبریدی بیشتری از سیستم کولینگ مداربسته است. اما باید توجه داشت که با توجه به نوع و مدل خنکسازی، بسیاری از کارشناسان معتقدند که برجهای خنکساز هیبریدی و خشک، زیرمجموعه ای از برج خنک کننده مدار بسته به شمار می روند.

تقریباَ میتوان گفت که قیمت برج خنک کننده مداربسته نزدیک به 50% بیشتر از سیستم کولینگ مدارباز است. با افزایش ظرفیت البته این فاضله تا حدودی کاهش می یابد. بعنوان مثال در مقطع کنونی، قیمت برج خنک کننده مدار بسته با ظرفیت 300 تن تبرید، 190 میلیون تومان خواهد بود. این درحالیست که قیمت کولینگ تاور مدارباز با همین مقدار ظرفیت، در حدود 130 میلیون تومان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ظرفیتهای مختلف کولینگ تاور مداربسته، میتوانید با کارشناسان متخصص دماگستر تماس حاصل نموده و تمامی سوالات تخصصی خود را مطرح نمایید.

ارتباط با کارشناسان دماگستر: 02122380562 – 09128299793

انواع برج خنک کننده

فرآیند انتقال حرارت، ملاک اصلی تقسیم بندی انواع برج خنک کننده خواهد بود. براین اساس کولینگ تاورها را میتوان در 4 دسته:

 • برج خنک کننده مداربسته
 • کولینگ تاور خشک
 • کولینگ تاور مدارباز
 • برج خنک کن هیبریدی

تفکیک نمود. هریک از این مدلها دارای ابعاد، نوع مکانیزم عملکردی، میزان اتلاف آب، سازگاری اقلیمی، اجزا و… مختص به خود می باشند. بنابراین قیمت انواع برج خنک کننده نیز متفاوت می باشد.

تفاوت برج خنک کننده مداربسته و مدارباز

مقایسه برج خنک کننده مداربسته و مدارباز

سیستم کولینگ مداربسته و مدارباز دارای تفاوت های بنیادینی در عملکرد می باشند. شاید پس از انجام این مقایسه اجمالی مشخص شود که: چرا قیمت برج خنک کننده مداربسته به مراتب بیشتر از کولینگ تاور مدار باز است. بنابراین به پارامترهای زیر توجه داشته باشید:

 1. مصرف آب: برجهای خنکساز مداربسته برخلاف سیستم کولینگ مدارباز، از عملیات تبخیر بمنظور خنکسازی آب استفاده نمی کنند. درنتیجه از مصرف آب کمی سود میبرند و نیاز چندانی به تزریق آب جبرانی نخواهند داشت.
 2. مصرف انرژی: مصرف آب در مدلهای مداربسته کمتر است؛ درنتیجه با کاهش مصرف انرژی نیز همراه هستند.
 3. تعداد مدار: سیستم مدارباز دارای یک مجرا و مدار جریان آب یا سیال است. بدینگونه که مستقیماَ آب و هوا با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند. اما برج خنک کننده مداربسته دارای دو مسیر سیال جداگانه است که کاملاَ بسته و تمیز می باشد.
 4. نوع انتقال حرارت: تبادل گرما در مدلهای مدارباز به صورت تماس مستقیم جریان هوا و آب خواهد بود. سیستم کولینگ مدار بسته اما، سیالات را با استفاده از روش انتقال گرمای غیرمستقیم خنک میکند.
 5. عدم نیاز به پکینگ: برج خنک کننده مدار بسته از فیلینگ ها استفاده نکرده و از کوئل‌های مسی (یا استیل) استفاده میکند. پکینگها قطعات مصرفی هستند که رسوب پذیر بوده و هر 2 الی 3 سال یکبار باید تعویض شوند. بخصوص اگر از جنس پی وی سی و از نوع فیلمی (رسوب پذیر) باشند.
 6. قیمت برج خنک کننده مدار بسته: قیمت کولینگ تاور مداربسته عمدتاَ 1.5 الی 2 برابر قیمت مدلهای مدارباز است.
 7. راندمان: راندمان سیستم مدارباز در قیاس با کولینگ تاور مداربسته اندکی بیشتر است. (بدلیل فرآیند تبخیری)

مزایای برج خنک کننده مداربسته

مزایای برج خنک کننده مدار بسته - هیبریدی - خشک

 • کاهش بسیار کمتر مصرف آب (در قیاس با مدلهای مدارباز)
 • کاهش مصرف انرژی (به سبب مصرف کمتر آب)
 • راندمان مطلوب
 • رسوب گذاری بسیار کم
 • رسوب گذاری کمتر برج خنک کننده مداربسته موجب میشود که هیچگونه نیازی به خرید دستگاه های جانبی رسوب زدا نباشد. (مثلاَ سختی گیرهای صنعتی و…)
 • کمتر شدن هزینه های نگهداری کولینگ تاور (تعویض قطعات مصرفی، اضافه سازی مواد شیمیایی رسوب زدا و …)
 • عدم نیاز به استفاده از قطعات مصرفی پکینگ برج خنک کننده
 • خنکسازی بسیار قدرتمند آبها و دیگر سیالات
 • عملکرد عالی در محیط های خشک و کم آب (بدلیل صرفه جویی در مصرف آب)
 • امکان استفاده در کارگاه ها و کارخانجات سبک، نیمه سنگین و سنگین صنعتی
 • حفظ کیفیت سیالهای وارده به سیستم کولینگ مدار بسته
 • انعطاف عملیاتی ویژه
 • انواع برج خنک کننده مداربسته نیاز به نگهداری و بالطبع تعمیرات کمتری دارند.
 • امکان کنترل و تنظیم میزان مصرف انرژِی به کمک شیرهای تنظیم، انواع سنسور حرارتی و دمایی و ترموستات‌ها
 • مجهز به تکنولوژی آنتی فریز (عدم یخ زدگی قطعات و سیستمهای برج خنک کننده مداربسته)
 • تنوع در انتخاب بدنه کویلها
 • گوناگونی جنس بدنه‌ برج خنک کننده مدار بسته
 • ایستادگی ویژه‌ی کویل ها در برابر واکنشهای شیمیایی، فرآیند طبیعی اکسایش و زنگ زدگی .(بخصوص کویل های مسی)
 • ابعاد جمع و جور و مناسب این تجهیزات (کاهش اشغال فضای محیطی)

معایب برج خنک کننده مدار بسته

قیمت بالا و همچنین وزن زیاد، به عنوان دو عیب بزرگ برج خنک کننده مدار بسته معرفی میشود. گرچه پیشتر نیز عنوان شد که با توجه به مزایای گسترده این دستگاه ها، قیمت سیستم کولینگ مداربسته تاحدودی بالاتر است. راندمان مدلهای مدار بسته نیز تا حدودی کمتر از سیستم کولینگ مدارباز می باشد. دلیل این امر را میتوان به استفاده از عملیات تبخیر در کولینگ تاور مدارباز نسبت داد.

اجزای برج خنک کننده مداربسته

اجزای کولینگ تاور مدار بسته

سیستم کولینگ مداربسته فارغ از لوله ها، ریز قطعات و اتصالات، از اجزای متعددی تشکیل یافته است. از جمله اجزای تشکیل دهنده برج خنک کننده مداربسته می توان به عناصر ذیل اشاره نمود:

 • الکتروموتور: محرک اصلی توان و روشن شدن دستگاه. (القای نیروی لازم برای به چرخش آوری پروانه ها و فنها)
 • فن و محفظه فن: مکنده هوای بیرونی و به چرخش درآورنده هوای داخلی دستگاه
 • کویل: ممکن است از متریالهای استیل (گریدهای مختلف)، گالوانیزه و یا مس ساخته شوند. آب در کویل برج خنک کننده مدار بسته در فرآیندی کاملاَ بسته جریان دارد. و بصورت غیرمستقیم با هوای خنک شده به دستگاه، ارتباط تبادل گرمایی برقرار میکند.
 • نردبان: دسترسی به فضای بالایی برج خنک کننده مداربسته (فن، پروانه ها، حوضچه و…)
 • بدنه برج خنک کننده مداربسته: میتواند از جنسهای استیل، لوله مانیسمان، فایبرگلاس و… باشد.
 • دیواره های جدا کننده
 • پروانه
 • سیستم توزیع آب
 • گیربکس برج خنک کننده
 • پمپ آب: آب را به بخش بالایی دستگاه هدایت میکند.
 • محفظه مکش آب
 • لوله سرریز
 • حوضچه بالایی
 • مبدل حرارتی: وظیفه تبادل حرارت و شوت گرما را بر عهده دارد.
 • شیرآلات هواگیری
 • شیر پرکن اتوماتیک
 • درب بازرسی: درب چک و آنالیز درونی برج خنک کننده مداربسته
 • لوله خروجی: بازگرداننده‌ی آب خنک شده به سیستمها و دستگاه های صنعتی (بمنظور استفاده مجدد از آب)
 • کرکره ورود هوا
 • بولی و …

انواع کویل برج خنک کننده مداربسته

کویل ها بی‌شک یکی از مهمترین قطعات نصب شده در کولینگ تاورهای مداربسته می باشد. کویلها بر اساس نوع جنس به 5 دسته: «کویل مسی»، «آلومینیومی»، «استیل استنلس ضدزنگ»، «لوله مانیسمان» و «فولاد گالوانیزه گرم» تقسیم بندی میشوند. ویژگیهای ماهیتی هرکدام از این متریالها، سبب ایجاد ویژگیهای خاصی در انواع برج خنک کننده مداربسته میگردد.

کویل مسی:

کویل مسی برج خنک کننده

کویل مسی یکی از محبوبترین و پراستفاده ترین قطعات برج خنک کننده مداربسته محسوب میشود. استفاده از کویل مسی، میتواند در افزایش سرعت خنکسازی آب شدیداَ موثر باشد. چرا که دارای ضریب نفوذ حرارتی قابل توجهی است. چنانچه آب گرم ورودی به کولینگ تاور دارای خواص اسیدی، شیمیایی و قلیایی باشد، استفاده از کویل مسی اشتباه بزرگی است. زیرا در طی زمان دچار خوردگیهای شدیدی میشود. همچنین به جرئت میتوان گفت:

مدلهای مختلف کویل مسی، علاوه بر استفاده در برج خنک کننده مدار بسته، بهترین انتخاب برای بهره گیری در سیستمهای تهویه مطبوع و چیلرها نیز می باشد. معمولاَ در کنار کویل مسی، از پره های آلومینیومی در سیستمهای کولینگ تاور استفاده میگردد.

استاندارد تولید کویل مسی برج خنک کننده: سایز 8.5 اینچ و دارای ضخامتی بین 0.64 تا 0.9 میلیمتر

کویل آلومینیوم برج خنک کننده مداربسته:

کویل آلومینیومی کولینگ تاور

کویل آلومینیومی دارای ویژگیهای مختلفی مانند: «ضریب انتقال بالا»، «سهولت در تولید» و «هزینه ابتدایی پایین ساخت» می باشد. این مدل کویل ها قابلیت استفاده در مدلهای مختلف برج خنک کننده مداربسته (خشک و هیبریدی) را دارند. آلومینیوم ها در ساخت پره های کناری کویلها نیز دارای کاربردهای گسترده ای هستند.

کویل گالوانیزه درزدار:

کویل گالوانیزه برج خنک کننده

کویل گالوانیزه درزدار با نام کویل کول گالوانیزه گرم یا کویل فولادی API نیز شناخته میشود. مدلهای گالوانیزه گرم درزدار دارای ارزانترین قیمت در میان تمامی کویلها می باشد. بسیاری از صاحبان صنایع بدلیل قیمت مناسب کویل گالوانیزه درزدار، از این مدلها در برج خنک کننده مداربسته استفاده میکنند.

تولید استاندارد کویل گالوانیزه برج خنک کننده مداربسته: ضخامتی در حدود 2 تا 3 میلیمتر

کویل مانیسمان برج خنک کننده مدار بسته:

کویل لوله مانیسمان

کویل مانیسمان نیز گونه ای از کدلهای گالوانیزه گرم است. این مدلها بدون درز می باشند؛ اما به دلایلی همچون: «قیمت بیشتر نسبت به مدلهای API»، «ضریب انتقال گرمای ضعیف» و «رسوب پذیری در گذر زمان»، کمتر در انواع برج خنک کننده مداربسته مورد استفاده قرار میگیرند.

استاندارد تولید کویل گالوانیزه مانیسمان: ساخت با استفاده از لوله‌های فولادی سایز 2.1 و 4.3 اینچ

کویل استنلس استیل

کویل استیل برج خنک کننده مداربسته

کویل‌های استیل مناسب برای انواع برج خنک کننده مدار بسته، به دو دسته کلی تقسیم میگردند:

 1. کویل استنلس استیل 316L: : مهمترین ویژگی کویل استیل استنلس 316، ایستادگی بالا در برابر سیالات اسیدی و قلیایی است. این قطعات با ضخامت 2.11 میلیمتری و در رده‌های «ده الی پنجاه» تولید میگردد.
 2. کویل استیل 304L: برج خنک کننده مداربسته: تجهیزات کویل استیل استنلس 304 دارای ضعف زیادی در برابر سیالات قلیایی، شیمیایی و اسیدی می باشند. در نتیجه یا باید از این قطعات در کولینگ تاورهایی با آبهای عادی و با سختی کم استفاده نمایید. و یا کلاَ قید استفاده از کویل استیل 304 را در سیستم کولینگ مداربسته بزنید!!!

نکته: متریال استیل بطور کامل ضد زنگ بوده و برای بکارگیری در انواع کولینگ تاور مناسب است. البته مواد اسیدی و قلیایی از محل حفره های (درزها) کویلهای درزدار وارد میشود و باعث خوردگی (شکستگی) کویل میگردند. بهترین گزینه ممکن برای برج خنک کننده مداربسته، مدلهای «استیل لوله مانیسمان» میباشد.

خرید برج خنک کننده مداربسته

خرید برج خنک کننده مدار بسته

خرید برج خنک کننده مدار بسته نکات متعدی را در خود خواهد داشت. درحقیقت برای یک انتخاب موفق، پیشنهاد میکنیم به موارد زیر توجه نمایید:

 1. حتماَ با توجه به نوع کاربری مورد نیازتان، به سراغ خرید برج خنک کننده مداربسته یا مدلهای دیگر بروید.
 2. ابتدا کیفیت آب موجود در صنعت را آنالیز کنید. سپس باتوجه به تشخیص کیفیت آب، انتخاب جنس کویل را در دستور کار قرار دهید.
 3. حتماَ، حتماَ و حتماَ از شرکتهای سازنده معتبر خرید کنید.
 4. پیش از نهایی کردن کار خرید برج خنک کننده مداربسته، سلامت فیزیکی قطعات و بدنه را بررسی نمایید.
 5. هنگام خرید برج خنک کننده مدار بسته، حتماَ به محل نصب دستگاه فکر کنید. کولینگ تاور بهتر است در جایی قرار بگیرد که از اشعه های شدید خورشید و باران و تگرگ در امان باشد. همچنین متراژ محیط نصب نیز بایستی مناسب بوده و در معرض ضربات پیاپی حین کار، قرار نداشته باشد.
 6. از خدمات شرکتهای فروش برج خنک کننده مداربسته، کسب آگاهی کنید. ببینید آیا گارانتی فروش کولینگ تاور دارند؟! و یا دارای خدمات سرویس دوره‌ای می‌باشند یا که خیر؟!

مطالب مرتبط که حســـــــــــــــــــــــابی میتواند برایتان مفید باشد:

برج خنک کننده

گیربکس برج خنک کننده

الکتروموتور

قطره گیر برج خنک کننده

 

دماگستر؛ بزرگترین تولید کننده برج خنک کننده مداربسته

خرید برج خنک کننده مداربسته

شرکت دماگستر (https://dama-goostar.com) به عنوان مجموعه ای تماماَ حرفه ای و تخصصی در زمینه تولید:

 • انواع کولینگ تاور (برج خنک کننده مدار بسته، مدارباز، جریان طبیعی، متقاطع، جریان مخالف، آدیاباتیک)
 • و قطعات برج خنک کننده (کویل مسی و استیل، گیربکس، الکتروموتور، پکینگ برج خنک کننده و…)

شناخته میشود. طراحیهای حرفه ای مجموعه دماگستر نه تنها به تولیدات اختصاصی داخلی شرکت محدود نشده؛ بلکه همکاری های گسترده کارشناسان دما گستر با دیگر شرکتهای سازنده تجهیزات آب و فاضلاب، همواره موضوعی راهگشا به شمار می رود.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره های تخصصی در رابطه با خرید برج خنک کننده مداربسته و دیگر مدلهای کولینگ تاور، با مشاوران حرفه ای شرکت دماگستر تماس حاصل نمایید.

ارتباط با کارشناسان دماگستر: 02122380562 – 09128299793